close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  همه چیز دان

  بازدید : 110
  سه شنبه 10 اسفند 1400 زمان : 12:41

  بهترین روش شستشوی فرش هنگام خانه‌تکانی

  قالیشویی آپادانا

  برنا نیوز

  امروزه شرکت‌های قالیشویی متعددی در سراسر کشور وجود دارند که خدمات متعددی به مشتریان خود ارائه می‌کنند و می‌توانند حجم زیادی از فشار و سنگینی خانه‌تکانی را از روی دوش افراد بردارند.


  می‌توان گفت یکی زیباترین رسوم ایرانیان در شروع سال نو خانه‌تکانی و نونوار کردن منازل است و زمانی که روزهای پایانی سال فرا می‌رسد مردم با این کار به استقبال سال نو می‌روند و خود را برای دیدوبازدیدهای نوروزی آماده می‌کنند. نظافت و شستن فرش از مهم‌ترین کارهایی است که در زمان خانه‌تکانی انجام می‌شود. شستشوی فرش می‌تواند با توجه به نوع فرش‌ها، بافت و الیاف آنها، تعداد رنگ، میزان آلودگی و ... به روش‌های مختلفی انجام شود.

  اگرچه در گذشته افراد به صورت سنتی اقدام به شستشوی فرش‌ها، مبلمان، موکت و ... در زمان خانه‌تکانی می‌کردند اما خوشبختانه امروزه شرکت‌های قالیشویی متعددی در سراسر کشور وجود دارند که خدمات متعددی به مشتریان خود ارائه می‌کنند و می‌توانند حجم زیادی از فشار و سنگینی خانه‌تکانی را از روی دوش افراد بردارند.


  انتخاب روش مناسب شستشوی فرش

  به صورت کلی دو روش برای شستن فرش‌ها وجود دارند که شامل شستن سنتی و شستن مدرن و ماشینی است. در روش سنتی افراد شخصاً و به کمک دوستان و آشنایان اقدام به شستن فرش‌ها می‌کنند. البته باید توجه داشته که شستن سنتی فرش‌ها می‌تواند معایب متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است.

  در شستن فرش‌ها به شیوه سنتی لازم است که افراد به یک فضای بزرگ و تمیز دسترسی داشته باشند و آب کافی برای این کار در اختیار آنها قرار داشته باشد.

  شستن فرش‌ها امری زمان‌بر است و با توجه به آنکه در زمان خانه‌تکانی حجم کارها بسیار بیشتر از سایر زمان‌های سال است می‌تواند تأخیر زیادی در خانه‌تکانی ایجاد کند. همچنین برای خشک ‌کردن فرش‌های شسته شده نیاز به یک فضای عاری از گردوغبار و حاوی نور مناسب است.

  شستشوی فرش دستباف و حتی فرش‌های ماشینی به صورت سنتی می‌تواند ریسک بزرگی باشد چرا که انتخاب مواد شوینده برای فرش‌ها اهمیت بالایی دارد و نیاز به دانش و مهارت تخصصی دارد و ممکن است افراد عادی این دانش را نداشته باشند.

  روش سنتی می‌تواند انرژی زیادی از افراد بگیرد و معمولاً شستن فرش‌ها نیاز به چندین نفر نیروی کارآمد دارد.

  شستن فرش‌ها به صورت مدرن و استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی می‌تواند بهترین و مطمئن‌ترین روش باشد. چرا که شرکت‌های قالیشویی از نیروهای کارآمد و متخصص، تجهیزات و دستگاه‌های مدرن و ماشین‌آلات مجهز برخوردار هستند و هر کدام از فرش‌ها را با توجه به نوع بافت و الیاف و رنگ آنها شستشو می‌دهند. همچنین می‌توانند باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه‌ها و انرژی افراد شوند. شرکت‌های قالیشویی همچنین از کارشناسان و نیروهای متخصص برخوردار هستند و چنانچه فرش‌ها دچار آسیب و خسارتی شده باشند می‌توانند به‌راحتی آنها را ترمیم و تعمیر کرده و اجازه آسیب‌های بیشتری به آنها ندهند.

  نکات مهم قبل از شستن فرش

  تفاوتی نمی‌کند که فرش‌ها به کدام روش شسته می‌شوند و در هر حالت لازم است که افراد قبل از اقدام به شستشو و یا در هنگام شستن فرش به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشند که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  لازم است که قبل از اقدام به شستشوی فرش‌ها گردوغبار موجود بر روی سطح آن یا داخل الیاف را با استفاده از جاروبرقی تمیز کرد. برای این کار نباید اقدام به تکاندن شدید فرش، ضربه زدن به آن و استفاده از برس‌های زبر و سنتی کرد.

  قبل از شستن فرش حتماً باید به رنگ دهی آن توجه شود. چنانچه فرش‌ها رنگ بدهند ممکن است دچار آسیب و خسارت‌های جبران‌ناپذیری شوند. برای تست رنگ دهی می‌توان از یک دستمال مرطوب تمیز و سفید استفاده کرد و چنانچه رنگ دهی فرش تائید شد حتماً از خدمات شرکت‌های قالیشویی برای شستن فرش‌ها استفاده شود.

  قبل از شروع شستن فرش‌ها لازم است که کاملاً بررسی شوند تمامی قسمت‌های آن از نظر پارگی، بیدخوردگی، فرسودگی و ... بررسی شوند تا در هنگام شستشو توسعه پیدا نکنند و سریعاً تعمیر و ترمیم شوند.

  زمانی که افراد در منزل اقدام به شستن فرش‌ها می‌کنند بهتر است این کار را در یک سطح شیب‌دار انجام دهند تا آب و آلودگی‌های اضافی به‌راحتی خارج شود.

  از مواد شوینده با خاصیت قلیایی و اسیدی قوی نباید استفاده شود و حتماً برای انتخاب شوینده‌ها باید به بافت و الیاف فرش‌ها و نوع آنها توجه شود.

  مراحل شستشوی فرش در منزل

  چنانچه افراد به شرکت‌های قالیشویی دسترسی نداشته و قصد داشته باشند که فرش‌ها را در منزل تمیز کنند لازم است که حتماً مراحل مختلفی را انجام دهند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند.

  در مرحله اول همان‌طور که گفته شد لازم است فرش‌ها از نظر گردوغبار و آلودگی‌ها کاملاً تمیز شوند. برای این کار لازم است که افراد حتماً از جاروبرقی برای تمیزی و پاک‌سازی سطح فرش‌ها و بافت و الیاف آن استفاده کند و از ضربه زدن و تکاندن فرش‌ها خصوصاً فرش‌های دستبافت خودداری کنند.

  در مرحله دوم و قبل از اقدام به شستشوی فرش لازم است که تمامی بخش‌های آن کاملاً بررسی شوند چرا که فرش‌ها ممکن است دچار عارضه‌هایی همچون بیدخوردگی، فرسودگی، پارگی و ... شده باشند و در صورت ترمیم نشدن می‌توانند گسترش پیدا کنند.

  بعد از انجام مراحل گفته شده و تست رنگ دهی فرش‌ها باید به صورت کامل خیسانده شوند تا آلودگی‌های موجود بر روی سطح و داخل الیاف آنها نرم شده و تمیز کردن آنها راحت‌تر شود.

  در مرحله بعدی لازم است که مواد شوینده مناسبی برای فرش انتخاب شود و برای این کار باید به نوع فرش‌ها، نوع بافت و الیاف آنها، میزان آلودگی‌ها، نوع آلودگی و ... توجه داشت و سپس اقدام به شستن فرش‌ها کرد.

  بعد از شستن فرش‌ها لازم است که به صورت کامل آبکشی شوند چرا که عدم آبکشی صحیح فرش‌ها و خارج نشدن زردابه آنها باعث می‌شود که بافت و ریشه‌های فرش زرد و بد بو شود.

  در نهایت باید فرش‌ها در یک محل مناسب و بدون گردوغبار که هوای مناسبی داشته باشد خشک شود. بهتر است که از فرش‌ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند و لازم است که حتماً به صورت کامل خشک شوند تا از رشد قارچ، باکتری، میکروب و ... جلوگیری شود.

  64

  شستن فرش دستباف در قالیشویی

  همان‌طور که گفته شد بهترین روش برای شستشوی فرش ماشینی و فرش‌های دستبافت استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی است. این شرکت‌ها از تجهیزات مدرن و ماشین‌آلات به‌روز برخوردار هستند و با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و ماهر و باسابقه می‌توانند به بهترین شیوه ممکن فرش‌ها را تمیز کنند. شستن فرش در قالیشویی می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آنها شستشوی اصولی و مرحله‌به‌مرحله است.

  در این شرکت‌ها نیروهای متخصصی حضور دارند و درصورتی‌که فرش‌ها دچار آسیب و خسارتی شده باشند عملیات ترمیم فرش به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شود. فرش‌های دستبافت دارای بافت و الیاف منحصربه‌فردی هستند و معمولاً از قیمت‌های بسیار بالایی برخوردار هستند بنابراین روش شستشوی آنها در هنگام خانه‌تکانی اهمیت بسیار بالایی دارد و بهترین روش استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی است.

  جمع‌بندی نهایی

  همان‌گونه که ژاپنی‌ها در اواخر سال طبق رسمی به نام اوسوجی اقدام به خانه‌تکانی و تمیزکاری می‌کنند، ایرانی‌ها نیز در اواخر ماه اسفند و با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز اقدام به خانه‌تکانی و تمیز کردن فرش می‌کنند. هرچند که می‌توان فرش‌ها را به صورت سنتی و در منزل شست اما ازآنجاکه در زمان خانه‌تکانی حجم کارها بسیار زیاد است بهترین روش برای شستن فرش‌های ماشینی و دستبافت، مبلمان، موکت و ... استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی است.

  سمپاشی موریانه

  شب عید سارقان را ناکام بگذارید
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 173
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 109
 • بازدید کننده امروز : 110
 • باردید دیروز : 46
 • بازدید کننده دیروز : 47
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 110
 • بازدید ماه : 157
 • بازدید سال : 15582
 • بازدید کلی : 46194
 • کدهای اختصاصی